Держава зацікавлена, щоб молодь відкладала на пенсію, – експерт

19.09.2015  //  By:   //  Business, Відео, Гроші, Часті запитання  //  No Comment   //   744 Views

Про пенсійну реформу, яку запропонував уряд. Чи зможе вона поліпшити життя пенсіонерів та відновити соціальну справедливість у нарахуванні виплат — розповіла у студії Телеканалу новин «24» Голова ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів Тетяна Сальнікова.

 

Про пенсійну реформу, яку запропонував уряд. Чи зможе вона поліпшити життя пенсіонерів та відновити соціальну справедливість у нарахуванні виплат — розповіла у студії Телеканалу новин «24» Голова ради Української асоціації адміністраторів пенсійних фондів Тетяна Сальнікова.

Про реформу

– Зараз пропонується ввести обов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення. Наразі працює дворівнева система. Перша – людина, що працює, платить внески у Пенсійний фонд. Саме з цих грошей платяться гроші теперішнім пенсіонерам. Друга – добровільна накопичувальна система. Особи, які бажають отримувати таку пенсію, відкривають рахунки у приватних фондах і відкладають гроші.

Уряд пропонує запровадити державну накопичувальну систему. Вона буде охоплювати людей, яким на 1 січня 2017 року не виповнилося 35 років. З їх податків держава буде відкладати 2% на особистий рахунок людини. Кожного року відсоток буде збільшуватися – до 7 %. Ці гроші людина на пенсії отримає з прибутком.

Добровільність внесків

– З 35 років до 55 років людина сама вирішуватиме, чи варто переходити на такі виплати, адже накопичування – це довготривалий процес.

Нова пенсія

— Нова пенсія після реформи матиме дві складові. Перша її частина забезпечуватиме прожитковий мінімум, на другому рівні людина зможе продовжити накопичування. Сам працівник буде зацікавлений у тому, аби пенсійні нарахування були більшими.

Гроші в конвертах

– Накопичувальна система є одним із засобів боротьби із зарплатою у конвертах. Таким чином збільшується конкуренція за робітничу силу. Підприємства, де працюватиме пенсійна програма, будуть більш привабливими для працівників.

Про довіру до Пенсійного фонду

– Після реформи усі нарахування і гарантія залишається за державою. Але тут реалізуються нові принципи. У особи, яка працює, з’являється свій рахунок, який вона зможе контролювати у щоденному режимі. Тим більше, людина може переказати гроші з державного у недержаний фонд.

Скасування спеціальний пенсій

– Ідея в тому, що закон немає зворотної сили. Тому він передбачає, що люди, які могли б розраховувати на спеціальні пенсії вже з 1-го січня 2017 року, – їх отримувати не будуть. Ці пенсії держава переводить у накопичувальну систему.

Загрози введення

– Якщо економіка не буде зростати, є загроза, що накопичувальна система лише погіршить її стан. Натомість є альтернативна думка, яка говорить, що система допоможе економіці вийти з кризи. Адже зіграє роль внутрішнього інвестора.

About the Author :

Leave a reply